Forum www.lewandowpark.fora.pl Strona Główna

kiedy sie zacznie??? - wielka loteria J W C
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24  Następny
 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum www.lewandowpark.fora.pl Strona Główna -> Archiwum/Kosz
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

pytanie jak w temacie
terminowo ;)))
12%
 12%  [ 8 ]
lipiec 07'
21%
 21%  [ 14 ]
wrzesien 07'
15%
 15%  [ 10 ]
2008
51%
 51%  [ 34 ]
Wszystkich Głosów : 66

Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Pią 8:30, 12 Paź 2007    Temat postu: petycja

Tak jak obiecałem w poprzednim poście, przygotuję taką petycję, a następnie wkleję jej treść na forum, żeby wszyscy mogli się z nią zapoznać. Jesli ktoś będzie miał jakieś uwagi lub pomysł na dopisanie jeszcze innych argumentów, to oczywiście będziemy pismo dopracowywać. Zanim jednak przystąpię do twórczej pracy:), prosiłbym o potwierdzenie, kto jeszcze chciałby podpisać się pod tą petycją? Im będzie nas więcej, tym lepiej
Powrót do góry
GośćPostWysłany: Pią 14:17, 12 Paź 2007    Temat postu:

Czy również poruszycie w Waszej petycji temat LEW II? Z tego co wiem nadal trwa postepowanie w tej spawie i nie ma nawet prawomocnego pozwolenia. Ale jak już będzie nieprawomocne to pewnie tak jak dla LEW I bedą problemy. My jesteśmy z LEW II i chętnie się podpiszemy.
Powrót do góry
GośćPostWysłany: Pią 15:47, 12 Paź 2007    Temat postu: petycja

Oczywiście najlepiej byłoby, gdyby Lewandów II równiez mógł się dołączyć, ale jest jeden zasadniczy problem. Lewandów II nie ma jeszcze pozwolenia wydanego przez pierwszą instancję, a więc przez Urząd M. St. Warszawy. W związku z tym wojewoda nie ma w tej chwili nic do powiedzenia w tym zakresie, bo organ ten wkracza dopiero w razie odwołania od decyzji urzędu miasta. Tak więc Wy moglibyście ewentualnie naciskać ten urząd żeby przyspieszył procedurę, a do wojewody powinien w tej chwili pisac tylko Lewandów I
Powrót do góry
GośćPostWysłany: Pią 22:50, 12 Paź 2007    Temat postu:

Oczywiście też się podpiszę. Ja z siostrą mamy mieszkania na LEW1
Powrót do góry
GośćPostWysłany: Sob 10:30, 13 Paź 2007    Temat postu:

tez podpisze
Powrót do góry
GośćPostWysłany: Sob 20:56, 13 Paź 2007    Temat postu:

Ja też się podpisuję, powiedzcie tylko gdzie i kiedy Very Happy
Mam wirtualne mieszkanie na LEWII.
Powrót do góry
GośćPostWysłany: Nie 20:04, 14 Paź 2007    Temat postu:

...ja rowniez z checia sie podpisze. Dobry pomysl!
Z checia rowniez doloze kilka groszy gdyby ktos chcial zebrac odpowiednią kwote na calosciowa likwidacje problemu w postaci pana "protestującego". Trzy paski na bluzie specjalisty od budownictwa nie gwarantują mu nietykalnosci...
Powrót do góry
GośćPostWysłany: Pon 12:51, 15 Paź 2007    Temat postu:

Ooo ciekawostka – na oficjalna stronę JWC wróciły daty graniczne zakończenia inwestycji cyt.: „Planowane zakończenie budowy w kolejnych etapach: IV kw. 2009r., I kw. 2010r. „
Powrót do góry
GośćPostWysłany: Pon 18:32, 15 Paź 2007    Temat postu:

To rzeczywiscie bardzo ciekawe skoro sami niewiedza kiedy zaczna budowe. Ja wolalem nieczekac i zakupilem gdzieindziej mieszkanie ale niechce oddawac tego JW zwlaszcza ze czekam przez nich juz 1.5 roku. Moze ktos bedzie chcial kupic to po prostu sprzedam, a nie oddam JW by sobie sprzedali za 6200 z metra tak jak mi powiedzieli ze po tyle teraz sprzedaja. Jesli chodzi o te podpisy zchecia sie wpisze.
Powrót do góry
GośćPostWysłany: Wto 15:20, 16 Paź 2007    Temat postu:

Tak jak obiecałem, przygotowałem projekt petycji, która skierowalibysmy w naszej sprawie do wojewody. Jesli zgadzacie sie z jej treścia, to do uzgodnienia pozostaje tylko data i miejsce dla zebrania podpisów wszystkich zainteresowanych osób

Szanowny Panie Wojewodo,

Zwracamy się do Pana z prośbą o pomoc w następującej sprawie:

W okresie od czerwca do września 2006r. każda z niżej podpisanych osób zawarła z firmą J.W. Construction Holding S.A. przedwstępną umowę sprzedaży lokali mieszkalnych na projektowanym przez w/w frrmę osiedlu Park Lewandów I. Jednocześnie każdy z nas wpłacił deweloperowi 10 proc. wartości nabywanego mieszkania. W momencie podpisywania umów firma nie miała pozwolenia na budowę, ale przewidywała jego uzyskanie do końca października 2006r. Okres, w którym podpisywaliśmy umowy przedwstępne był czasem wyjątkowej koniunktury na rynku budownictwa mieszkaniowego. Ceny rosły w zawrotnym tempie z miesiąca na miesiąc, a zdecydowana większość deweloperów sprzedawała mieszkania na etapie projektowania inwestycji, a więc jeszcze przed uzyskaniem pozwolenia na budowę. Umowy przedwstępne zawieraliśmy, mając świadomość, że firma J.W Construction Holding S.A. jest spółką o solidnych fundamentach finansowych, mającą zadebiutować na Giełdzie Papierów Wartościowych, a także biorąc pod uwagę fakt, iż jest to największy deweloper w kraju, któremu można zaufać znacznie bardziej niż firmie o mniejszym doświadczeniu. Zdawaliśmy sobie ponadto sprawę z tego, że wobec ciągle rosnących cen mieszkań, wielu z nas nie będzie w przyszłości stać na zakup własnego lokum. Nasze przypuszczenia niestety się sprawdziły. Gdybyśmy mieli zawierać umowy po obecnych cenach, musielibyśmy odłożyć swoje plany w bliżej nieokreśloną przyszłość.
Pomimo zapewnień dewelopera, iż pozwolenie na budowę zostanie uzyskane do 31 października 2006r., przez wiele miesięcy nie było żadnego istotnego postępu w omawianej sprawie. Dopiero w dniu 31 sierpnia 2007r. firma uzyskała decyzję Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy zatwierdzającą projekt budowlany i udzielającą pozwolenia na budowę. Nie podejmujemy się oceny, czy wydanie tej decyzji niemal rok po przewidywanym w umowach terminie było wynikiem opieszałości dewelopera czy urzędu. Istotne jest jednak to, że nerwy i cierpliwość wielu z nas zostały wystawione na ciężką próbę i jak się okazuje – nie wiadomo, ile czasu taka sytuacja będzie trwała dalej.
W ostatnich dniach dowiedzieliśmy się bowiem, iż od w/w decyzji o pozwoleniu na budowę wpłynęły do Pana odwołania od dwóch osób – stron postępowania. Nie zamierzamy oczywiście oceniać zasadności tych protestów, gdyż zdajemy sobie sprawę, że taka ocena – zgodnie z obowiązującymi przepisami – należy do Pana Wojewody. Niemniej jednak pragniemy podkreślić, iż na ostatnim spotkaniu deweloper poinformował nas o tym, że jeden z właścicieli sąsiednich dla planowanej inwestycji działek szantażuje firmę, proponując sprzedaż swoich działek za cenę przekraczającą ponad 3 – krotnie ich wartość rynkową grożąc, że w przeciwnym razie będzie utrudniał przeprowadzenie inwestycji poprzez składanie protestów. Firma oczywiście nie zgodziła się na taką ,,propozycję nie do odrzucenia”. Przypuszczamy więc, że złożone odwołania (lub przynajmniej jednio z nich) mają na celu tylko i wyłącznie uzyskanie przez zainteresowane strony określonych korzyści poprzez wywieranie nacisku na dewelopera.
Złożenie odwołań od nieprawomocnej decyzji o pozwoleniu na budowę powoduje, że po raz kolejny wydłuża się termin, w którym deweloper będzie mógł przystąpić do realizacji planowanej inwestycji. Jest to dla nas sytuacja bardzo niekomfortowa, gdyż ciągle nie wiemy, czy i kiedy będziemy mogli zamieszkać w swoich mieszkaniach. Żywimy ponadto obawy, że deweloper będzie rozwiązywał z nami umowy przedwstępne w sytuacji, gdy dalsza procedura uzyskania prawomocnego pozwolenia na budowę będzie się nadmiernie przeciągała, sprzedając za jakiś czas te same mieszkania po korzystniejszych dla niego cenach Byłoby to dla nas najgorsze z możliwych rozwiązań, gdyż wtedy wielu z nas po prostu straciłoby możliwość posiadania własnego mieszkania.
Wśród nas są młode rodziny z małymi dziećmi, dla których szczególnie ważne jest jak najszybsze rozpoczęcie i zrealizowanie inwestycji. Tak wiele mówi się obecnie o wspieraniu budownictwa mieszkaniowego, pomocy rodzinom w ich uzyskaniu, uproszczeniu i przyspieszeniu procedór itd. Jesteśmy przekonani, że również Pan Wojewoda jest tego gorącym zwolennikiem.
W związku z powyższym zwracamy się do Pana o spowodowanie rozpatrzenia odwołań od decyzji o pozwoleniu na budowę dla osiedla Park Lewandów I w możliwe jak najszybszym terminie, za co z góry serdecznie dziękujemy.

W załączeniu przesyłamy podpisy osób oczekujących na rozpoczęcie inwestycji Park Lewandów I
Powrót do góry
GośćPostWysłany: Wto 17:10, 16 Paź 2007    Temat postu:

Jestem za podpisaniem.
Tresc jest OK

UWAGI:
Jak otrzymamy odpowiedz ???
Jaki adres mozemy podac ???
Powrót do góry
GośćPostWysłany: Wto 17:27, 16 Paź 2007    Temat postu:

Treść pisma bardzo mi sie podoba. Kiedu i gdzie możemy podpisać ( ja mieszkam poza Warszawą, ale jak trzeba będzie do dojadę.
Powrót do góry
GośćPostWysłany: Wto 18:11, 16 Paź 2007    Temat postu:

Poprawcie tylko "procedór" na procedur...
Powrót do góry
GośćPostWysłany: Wto 19:11, 16 Paź 2007    Temat postu:

Pismo jest dobre.Dobrze ze jest ktos taki jak DARX1.Moze wstawmy na zakonczenie jeszcze kilka zdan ktore zagraja na ludzkim sumieniu Pana Wojewody?Wiecej dramaturgii nie zaszkodzi.
Napiszcie kiedy i gdzie a na pewno przyjade podpisac.Mysle ze jednak ciezko bedzie nam zebrac duza ilosc podpisow w jednym terminie i miejscu dlatego moze dobrym rozwiazaniem byloby zostawic pismo na kilka dni w jakims umowionym miejscu do ktorego kazdy mialby latwy dostep i moglby dojechac w wygodnych dla siebie godzinach. Tylko jakim? Jakas zaprzyjazniona recepcja...sekretariat...biuro firmy znajomego...nie wiem ale moze ktos ma takie mozliwosc. Pomyslmy jak dotrzec do ludzi ktorzy nie odwiedzaja forum.. Im wiecej podpisów tym lepszy rezultat i ocena pisma przez Wojewode!
Swoją drogą ciekawe co powiedzialoby JW gdybysmy poprosili ich o pomoc w sprawie w kwestii posluzenia sie ich recepcją i pomoc w kontakcie ze wszystkimi ktorzy zawarli te przeklete umowy?....SmileSmileSmile Skoro rowniez zalezy im na wybudowaniu inwestycji to przeciez dzialamy na ich korzysc.....jesli natomiast odmowiliby dadza jasno do zrozumienia jakie jest ich stanowisko w sprawie. Ciekawe czy jesli odmowiliby takiej przysługi daliby nam cos takiego na pismie?...(w najgorszym scenariuszu do wykorzystania pozniej w TV i prasie)
Pozdrawiam
Powrót do góry
GośćPostWysłany: Śro 10:16, 17 Paź 2007    Temat postu:

W ilości siła. Napiszmy od razu o całej inwestycji!

Niedość, że ponad rok przeciąga się realizacja I-go etapu inwestycji, to już rozpoczął się analogiczny problem z II-gim etapem.
Łącznie całe osiedle ma liczyć ponad 1800 mieszkań.
Łatwiej też będzie nam uzyskać większą liczbie podpisów.

Ja jestem z II etapu i też chętnie podpisałabym się pod taką petycją.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum www.lewandowpark.fora.pl Strona Główna -> Archiwum/Kosz Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24  Następny
Strona 20 z 24

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group, modified by MAR
Inheritance free theme by spleen & Programosy

Regulamin